Paperzero

Sıkça Sorulan Sorular

Üyelik & Kullanıcı Hesabı İşlemleri

Modül Kullanımları & Deneme Hesabı İşlemleri

Verilerin İşlenmesi & Hesap Yönetimi

Paperzero Kullanım Kılavuzu

Paperzero.com sayfamızdan “Hesabım Yok” sekmesine tıklayarak üyeliğinizi oluşturabilirsiniz.

Giriş yap bölümünde bulunan “ şifremi unuttum”  linkine tıklayarak ve sizden istenen bilgileri doldurarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Doküman indirme özelliği ile dokümanlarınızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.  Ardından dokümanlarınızı silebilirsiniz.

Üyeliği biten Paperzero kullanıcılarının dokümanları 30 gün süre ile Paperzero’da saklanmaktadır. Bu süre sonunda bilgi güvenliği sebebi ile dokümanlar kullanıcının da ulaşamayacağı şekilde tamamen silinmektedir.

Paperzero.com sayfamızdan “Hesabım Yok” sekmesine tıklayarak üyeliğinizi oluşturabilirsiniz.

Hayır, ücretsiz deneme için kredi kartı bilgilerinizi istemiyoruz.

Paperzero üzerinde doküman imzalamak istiyorsanız elektronik veya mobil imza sahibi olmanız gerekir. İmzalama süreci başlatmak için ya da bir dokümanı onaylamak için elektronik imza ya da mobil imza sahibi olmanıza gerek yoktur.

basvuru.e-guven.com/onlinebasvuru üzerinden elektronik imza alabilirsiniz. Mobil imza sahibi olmak için mobil hat operatörünüz ile görüşmeniz gerekmektedir.

Paperzero elektronik ve mobil imza ile imza atmaya uygun bir platformdur. İmzanızın geçerliliği ile ilgili bir sorun olmadığı sürece dokümandaki imza yasal olarak geçerlidir. E-imza, 5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu uyarınca, ıslak imza ile aynı hukuki geçerliliğe sahiptir. Elektronik işlemlerde gönderilen bilginin yolda değişmediğini, gönderen kişiye ait olduğunu ve inkar edilemeyeceğini garantiler. E-imza çözümleri, elektronik ortamda gerçekleşen işlemlerde kişilerin kimlik bilgilerinin doğruluğunu garantiler.

Evet, imzalanabilir. Paperzero üzerinde elektronik imzalama , mobil imzalama veya paraf/onay alma için akış düzenleyebilirsiniz.

Hayır olmaz. E-imza hizmetlerimizin ücretsiz kullanım süresini Paperzero’yu denemeniz için sunuyoruz.

Evet, imzalayabilir.
Hayır, dokümanlarınızı Paperzero’ya giriş yaptığınız hesabınızda görüntülemeye devam edebilirsiniz.

Paperzero mobil uyumludur ve her türlü mobil cihazda rahatlıkla kullanılabilmektedir.En yakın zamanda mobil uygulaması yayınlanacaktır.

Paperzero.com sayfamızda Bize Ulaşın sekmesinde yer alan form üzerinden tüm dijital çözümlerimiz ve hizmetlerimizle ilgili destek alabilirsiniz. Destek ekibimiz hafta içi 08:00 - 17:30 saatleri arasında çalışmaktadır.

Ücretsiz deneme paketi Limitsiz paket özelliklerini test edebilmeniz için hazırlanmıştır. Bir kişi yalnızca bir defa faydalanabilir. Hesabınızla bir paket alımı gerçekleştirdiyseniz daha sonra ücretsiz paket kullanımı yapamazsınız.

İmzalama sürecini yalnızca süreci başlatan kişi iptal edebilir. Süreci silerek iptal edebilirsiniz. Süreci iptalinizle birlikte ilgili süreç tüm alıcılardan da silinir.

Bilgisayarınızda Biznet Bilişim Signart kütüphanesinin yüklü olması gerekmektedir. Bu kütüphaneyi Paperzero içerisinde üst barda açılan mavi uyarı ekranındaki linke tıklayarak yükleyebilirsiniz. Bu işlem yalnızca bir kere yapılacaktır.

Sol menüde "Doküman Doğrula" altında yer alan "Doküman Yükle" sekmesine tıklayarak imzalı dokümanınızı yükleyebilir ve sonrasında doğrulayabilirsiniz.

Sol menüde "Doküman Doğrula" altında yer alan "Paperzero Süreçleri" sekmesi altında yer alan dokümanlara erişerek doğrulamasını yapabilirsiniz. Ya da imzalı dokümanı indirerek ya da açarak üzerindeki QR kodu okutarak da doğrulamasını yapabilirsiniz.

Evet, gönderebilirsiniz. Kullanıcıya bilgilendirme amaçlı giden e-posta'daki "Doküman Görüntüle" butonuna tıklayarka ilgili dokümana erişebilir ve anında imzalayabilir.

Güvenlidir. Paperzero içerisindeki verileriniz Eczacıbaşı Bilişim sunucularında şifrelenerek saklanmaktadır. Hesabınız ise, kullanıcı hesabı ile ilişkilendirilip şifrelendiği için hesap sahibi dışında kimse hesap sahibi dokümanlarına veya içeriklerine erişemez.

Hayır. Hesabınız, kullanıcı hesabı ile ilişkilendirilip şifrelendiği için hesap sahibi dışında kimse hesap sahibi dokümanlarına veya içeriklerine erişemez.

Verileriniz Eczacıbaşı Bilişim Veri Merkezi sunucularında şifrelenerek saklanmaktadır.

İstediğiniz zaman dosyalarınızı indirebilirsiniz.

Paperzero üyelikleri kullanıcı adınadır ve hesabınıza giriş bilgileri kullanıcı sorumluluğundadır. Hesabınıza ait kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi paylaşmadığınız müddetçe hesabınız sadece sizin tarafınızdan kullanılabilmektedir.

Paketinizin bitiş tarihinden itibaren 30 gün içerisinde dokümanlarınızı indirebilirsiniz. 30 gün sonunda dokümanlarınız silinir.

Süreci başlatan kişi dokümanları silebilir.

Hesabınız, kullanıcı hesabı ile ilişkilendirilip şifrelendiği için hesap sahibi dışında kimse hesap sahibi dokümanlarına veya içeriklerine erişemez.

Paperzero Kullanım Kılavuzu'nu buradan indirebilirsiniz.